poniedziałek, 14 marca 2011

Ile poświęcić czasu, aby się nie zniechęcić?


Ta wiadomośc jest również bardzo ciekawym i ważnym pytaniem, które dostałem na e-maila

"Czy jest możliwe określenie po każdej lekcji trochę statystyk: ile poświęcić czasu, pewnie że należy to rozpatrywać indywidualnie dla każdej osoby, ale mamy obraz ile czasu musimy poświęcić, a się nie zniechęcić?"

 Hmm... Tutaj w pewien sposób końcówka pytania jest po części odpowiedzią na pytanie. :)

A więc ile czasu jest Ci potrzebne na naukę gry, aby nie zniechęcić się do tego?

Możemy rozpatrzyć takie trzy etapy.

Po pierwsze: Pierwszym ważnym elementem jest to, czy jesteś początkującą osobą. Jeśli taką jesteś uważam, że pół godziny dziennie wystarczy. Jest to wystarczający czas, gdyż początkowo tych ćwiczeń jest nie wiele i są one dość proste i szybko się ich uczymy.
Po drugie: Gdy już jesteś na takim etapie, gdzie uczysz się już grania jakichś utworów, tutaj jest Ci potrzebne już trochę więcej czasu, gdyż do nauki masz ćwiczenia i utwory. Czyli ten czas powinien trwać od 30 do 60  minut.
Po trzecie: Gdy jesteś w etapie, gdzie pojawią Ci się utwory trudniejsze potrzebujesz poświęcić minimum godzinkę czasu.

Oczywiście podałem tutaj minimalny czas tego poświęconego czasu. Tak na prawdę trudno jest określić czas nauki, gdyż dla każdej osoby powinien być on inny: Jeden szybciej zrozumie o co w tym chodzi i szybciej mu będzie to wychodziło, drugiemu natomiast może to zając dwa razy dłużej. Dlatego tutaj powinieneś sam sobie ustalić tą minimalny i maksymalny czas ćwiczeń. Takim minimum powinno być przynajmniej pół godziny, aby zrobić jakiś postęp i cały czas posuwać się do przodu.

Niezależnie jaki czas poświęcisz, ten czas nie będzie stracony.

Jeśli myślisz np. o tym aby założyć w przyszłości zespół to wiesz, że to, co robisz teraz na pewno nie będzie straconym czasem. Gdyż postawiłeś sobie cel i będzie Cię to motywowało do tego, aby się porządnie przyłożyć do gry.

Jeśli natomiast robisz to dla własnej przyjemności również nie będzie to strata czasu, gdyż będziesz potrafił sobie w każdej chwili zagrać to czego się nauczyłeś na keyboardzie dla własnej przyjemności i relaksu. Bo muzyka jest naprawdę czymś pięknym.

Jeśli doczytałeś to tego momentu, odpisz w komentarzu lub jeśli będzie Ci łatwiej na e-maila nauka@vp.pl na pytanie. Czy myślałeś o tym, że uda Ci  rozpocząć naukę gry na keyboardzie poprzez internet? I czy spodziewałeś się tego, że uda się właśnie trafić na mojego bloga i rozpocząć naukę gry?

Czekam na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam

4 komentarze:

 1. nie myślałem i nie spodziewałem się a co do tego postu, to ćwiczenia na palce mamy robić cały czas. Ja np. już od pewnego czasu uczę się jakichś prostych utworów i myślałem że tylko je wystarczy się uczyć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wiem jedno bez ćwiczeń nic się nie osiągnie.Ja gram utwory ale palce trenuję cały czas wykonująć przeróżne ćwiczenia.Niewiedziałem że trafię na tą stronę ale jest wspaniale że są ludzie którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i za to jestem ogromnie wdzięczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. ok tojeżeli ktoś czyta tą wiadomość to proszę owysłanie mi swoich ćwiczeń , bo mam kilka i wszystkie znam na pamięć , na marcinb444@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam wszystkich i dziękuje za odpowiedź. Tzn. Te ćwiczenia, które ostatnio wysłałem to są ćwiczenia, których nie trzeba grać cały czas. Po pewnym czasie podam ćwiczenia, które właśnie dobrze, abyś sobie przegrał je jako rozgrzewka. Ostatnio nie miałem zbyt wolnego czasu, ale obiecuję, że już kolejny kurs pojawi się do końca tego tygodnia. Zapewne będzie to Niedziela lub ostatecznie, Poniedziałek. A więc przepraszam za przetrzymanie tych, którzy już uczestniczą w tym kursie przez dłuższy czas. Od kolejnego tygodnia bierzemy się do pracy :)

  Pozdrawiam i zapraszam do komentowania wszystkich odwiedzających i czytających tego posta

  OdpowiedzUsuń