poniedziałek, 28 marca 2011

Czy warto rozpocząć od bardzo dobrego i drogiego keyboardu?


Chciałbym rozwikłać kolejne pytanie jakie dostałem na e-maila.

A zatem czy warto od razu, wraz z początkiem nauki gry zainwestować w keyboard nawet do 5000zł ?

Jak wiele rzeczy, które postanawiasz robić ma swoje plusy i minusy.
A zatem przedstawię plusy zakupu takiego keyboardu:
  1. Satysfakcja
  • Kupując keyboard warty spore pieniądze sprawia Ci to satysfakcję, że przede wszystkim Cie stać na taki keyboard. Keyboard możesz dobrać według własnego upodobania.   
     2. Przyjemność gry
  • Posiadając keyboard, który ma wiele funkcji, wiele możliwości i mnóstwo ciekawych brzmień sprawia, ze jesteśmy zadowoleni. Brzmienia, które występują są wielkim odzwierciedleniem innych instrumentów. Gdy po raz pierwszy testowałem swój keyboard, byłem bardzo zachwycony jak te różne instrumenty wybrzmiewają. Dźwięk gitary, saksofonu, akordeonu jest wprost zadowalający, co jak wspomniałem daję Ci ta przyjemność gry.
      3. Motywacja
  •   Myślę, że zakup tak fajnego keyboardu jest świetnym sposobem na motywację. Często słyszę takie powiedzenia. "Gdybym miał jakiś naprawdę lepszy sprzęt, to można by było zaszaleć." Lecz musisz pamiętać, że do motywacji niezbędnie potrzebne jest też działanie, abyś nie przestawał tylko na takim myśleniu :)
A teraz wady:
  1. Duża cena:
  • Wiele osób, którzy by chcieli rozpocząć naukę gry na keyboardzie, nie mają pieniędzy nawet na jakiś tańszy keyboard. Ceny keyboardów nawet tych na których moglibyśmy podłapać trochę podstaw są spore. Dlatego jest to dla nas jednak jakiś wydatek. Ale jeśli pójdziesz w dobrym kierunku kiedyś te pieniądze Ci się zwrócą. (Nauczę Cię jak można zarabiać nie tylko grając na weselach, ale także  na wiedzy, którą posiadasz)
     2. Rezygnacja:
  • Myślę, że przeważnie jak zaczyna się naukę od dziecka, powinien to być raczej keyboard tańszy. Gdyż nie wiemy czy dziecko naprawdę do tego ciągnie i czy sobie poradzi. Dlatego jeśli kupimy tańszy keyboard i dziecko by zrezygnowało jest jakby mniejsza strata. A gdy widzimy, że dziecko naprawdę ciągnie do grania warto później zainwestować w coraz to lepszy sprzęt.
Tak mniej więcej wyglądają wady i zalety nad wyborem kupna keyboardu. Jeśli masz jakieś swoje przygody z keyboardem, czy np. jak wyglądała twoja historia zakupu keyboardu. Gdzie kupiłeś? Co Ci ktoś polecał pisz w komentarzach i dziel się własnymi doświadczeniami. Bo im więcej osób czegoś doświadczyło to tym bardziej kolejne osoby mogą się czymś już zasugerować.


 
Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz również zapisać się na naukę gry na keyboardzie zrób to poniżej.

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz