poniedziałek, 21 stycznia 2013

Czy mogę nauczyć się grać przez internet?
Czy nauka gry na keyboardzie jest możliwa tylko w szkole lub prywatnie?


Chciałbym odpowiedzieć na jedno z często pojawiających się pytań, a mianowicie: "Mam (20-50) lat czy nie jest za późno abym rozpoczął grę i czy przez internet mi się uda to zrobić?"

Tak jak wspomniałem, dostałem
dużo wiadomości. Jak sam zapewne wiesz, wiele ludzi jest zabieganych, ciągle gdzieś spieszą, nie mają czasu na nic. Nie mają czasu na zapisanie się na prywatne lekcje nie wspominając już o szkole. Zwłaszcza, że jest bardzo dużo osób, którzy chcą podłapać tylko podstawy, aby móc w wolnej chwili sobie pograć. Więc no wtedy było by bez sensu specjalnie iść i zapisywać się do szkoły muzycznej czy chodzić na prywatne lekcje.

Dlatego w dzisiejszym czasie dostęp do Internetu spowodował, że w ciągu kilku sekund mamy dostęp do ogromnej ilości informacji. Wystarczy, że wpiszesz słowa kluczowe i masz dostęp do wiedzy, którą pragniesz zdobyć. Ale czy na pewno sam będąc już dosyć starszą osobą posiadając tylko dostęp do Internetu jestem w stanie nauczyć się grać na keyboardzie?

Odpowiedź jest prosta. Tak jesteś w stanie przy pomocy Internetu nauczyć się grac na keyboardzie. A co do wieku, to nigdy nie jest za późno. Znam naprawdę wiele osób, którzy chcieli nauczyć się grać i osiągnęli to. Wiek wpływa głównie na to, że efekty swojej pracy będą rozkładać się w dłuższym czasie. Ale efekty będą!

Aby te efekty nastąpiły musisz wiedzieć jedną ważną rzecz. Kiedy sam szukałem informacje na temat nauki gry na keyboardzie, gdzie zmarnowałem przez to wiele czasu, trafiałem w różne miejsca gdzie każdy miał jakieś fragmenty czegoś i to trzeba było sobie już samemu posklejać. Co jest trudne jeśli wcześniej nie miałeś z tym do czynienia. Działa to też negatywnie, ponieważ przez to opadają chęci do nauki i łatwo się poddajesz. Dlatego odnajdując tego bloga, chciałbym abyś pozostał przy nim, gdyż ja będę przeprowadzał Cię od samych podstaw do stopnia zaawansowanego. Gdzie nawet mając jakieś wątpliwości, zawsze możesz się do mnie zwrócić. Wtedy wiedzę, którą będziesz zdobywać będzie po układana. Dlatego też łatwiej będzie Ci szła nauka.

Podsumowując nauka przez Internet jest jak najbardziej możliwa i przyniesie to efekty. Wiek również nie jest przeszkodą do tego, aby rozpocząć naukę. Dlatego postaraj się dostosować do mojej wskazówki, a po pewnym czasie sam zauważysz, że jest to możliwe.


2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam - na naukę nigdy nie jest za późno.
   Z drugiej strony, w trakcie nauki gry na instrumencie, osobisty kontakt z odpowiednim nauczycielem daje najlepsze efekty. Jeśli chodzi o internet to rzeczywiście jest on kopalnią rozproszonej wiedzy i dobrze byłoby, aby w jednym miejscu można było znaleźć wszystkie potrzebne informacje.
   Bardzo fajny blog - zachęcam do nauki gry i ożywienia tych tysięcy instrumentów rozlokowanych po domach i mieszkaniach.
   Przy normalnej wrażliwości słuchowej satysfakcja z samodzielnego wykonywania muzyki jest niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju i gwarantowana.
   W ramach uzupełnienia zdobytych na tym blogu informacji zapraszam też, do obejrzenia moich filmów na kanale DomPelenMuzyki na YouTube.
   Serdecznie pozdrawiam Autora bloga i wszystkich zaglądających tutaj - Grzegorz Gibki.

   Usuń