piątek, 29 kwietnia 2011

Akordy w łatwej postaci do początkowej nauki gry
Umieszczając ankietę na swoim blogu, najwięcej osób zagłosowało, że akordy są głównie znane. Myślę, że również są łatwo dostępne w sieci. Ja natomiast chciałbym Ci przedstawić 36 akordów, które na ta chwilę w zupełności Ci wystarczą. Dodatkowym plusem jest to, że są one napisane w takiej najprostszej postaci dla osób, którzy rozpoczynają przygodę z akordami. Akordy te znajdują się bardzo blisko siebie, dlatego bardzo łatwo Ci będzie przemieniać te akordy. Akordy te zostaną wysłane na twoja pocztę jeśli zostałeś już zapisany. Jeśli jeszcze nie będziesz mógł to zrobić na samym dole.

Jednak pamiętaj o tym, że akordy to jednak jeszcze nie wszystko aby poprawnie zagrać. Dlaczego?

Będziemy teraz
przechodzili do coraz trudniejszego etapu gdzie będą się pojawiać różne znaki z którymi możesz mieć problem, dlatego jeśli nie czujesz się jeszcze w tym mocny zachęcam Cię do obejrzenia kursu zawierającego dość ważne informacje, gdzie po za poznaniu się z nimi będziesz mógł zagrać setki piosenek.
Dlatego jeśli chcesz zdobyć ten kurs zapraszam tutaj

Jeśli jesteś jednak przekonany, że te wiadomości masz dobrze opanowane zapraszam Cię do głosowania jakie piosenki chcesz, abym zaprezentował, abyś również mógł się nauczyć je grać. Idąc oczywiście tym etapem od podstaw będą to piosenki z którymi powinieneś sobie poradzić. Także już teraz przejdź do głosowania na odpowiednią piosenkę.

Pierwsze 10 piosenek, które będą miały najwięcej głosów przedstawię na blogu oraz udostępnię Ci materiały, dzięki którym ty te utwory również będziesz mógł zagrać.

Jeśli znajdujesz się tutaj po raz pierwszy i chcesz się przyłączyć do nauki gry na keyboardzie od podstaw zapisz się poniżej. Zgadzam się z Polityką Prywatności

8 komentarzy:

 1. Polecam Gry online ze strony http://www.gryo.pl 5000 darmowych gier online.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam problem z akordami; C=(ceg) Cdur=(Gcd) po czym poznać dur oznacza się go jakoś

  OdpowiedzUsuń
 3. Na e-maila wysłałem takie dwie tabelki z akordami. Są tam podane trzy rodzaje akordów. Tutaj dokładnie nie wiem czy o to chodzi... Ale odpowiadając na pytanie, po czym rozpoznać dur. Jeśli np. chodzi o zapis, akordy dur powinny być napisane wielką literą.

  OdpowiedzUsuń
 4. nadal nie rozumiem w jednym kursie video pokazywałeś akord Cdur czyli "G" z oktawy wielkiej i "cd" z małej. na szablonie który pobrałem z emaila pisze że akord "C"(pisany dużą literą) składa się z "cdg" oktawy małej. Czy jest różnica między "G" a "g" bo w dźwięku jest więc sam nie wiem uczę się muzyki(piosenki) kościelnej pt. Dobry Jezu a nasz.... (tak mnie ochota naszła żeby to umieć) no i tam jest podany akord "C" i nie wiem czy wciskać duże G czy małe g

  OdpowiedzUsuń
 5. dobra nie warzne to był inny arkusz z akordami kiedyś ściągnołem z neta pewnie jakiś trefny sory za zaśmiecanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm... Musze Ci powiedzieć, że mylisz tutaj przede wszystkim dźwięki z jakich zbudowane są akordy. Akord C-dur złożony jest z dźwięków "c" "e" "g" , a nie z dźwięków "cdg" Na kursie pokazałem taka najprostszą postać gdzie naciskamy na "G" w oktawie wielkiej i "c" i "e" w oktawie małej.

  Może tutaj też mylisz to, że jeśli grasz jakąś piosenkę(pieśń) i na górze masz podane akordy to one różnie to bywa, ale przeważnie jest tak, że akordy C-dur jest napisany dużą literką nad nutami i wtedy wiemy, że jest to akord C-dur i składa się z trzech dźwięków i tutaj żeby wyło najłatwiej zagraj "G" w oktawie wielkiej i "c" i "e" w oktawie małej.

  Jeśli była by napisana nad nutami mała literka nie był by to już akord durowy.

  Mam nadzieję, że teraz się już wszystko rozjaśniło. Jeśli byłaby nie pewność wyślij mi te nuty na e-maila i wtedy wytłumaczył bym Ci.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie szkodzi, po to tutaj jestem :) Więc jeśli pojawiają się pytania trzeba pytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dobra już jestem pewny że może być G lub g http://www.youtube.com/watch?v=FJC2yWhkznM&feature=related

  OdpowiedzUsuń