piątek, 11 lutego 2011

Czy twój wiek ma znaczenie w nauce?


Napotkałem się na wiele pytań, czy będąc już w takim wieku dam sobie radę z nauką gry na instrumentach? Ja odpowiem Ci w następujący sposób. Wiek odgrywa ważną rolę w nauce, ale nie dyskryminuje tego, że już się nigdy niczego nie nauczysz. Przyglądając się takim osobom np. jak prawnicy oni muszą uczyć się na bieżącą gdyż prawa się ciągle zmieniają. I będąc już w naprawdę starszym wieku oni dalej się uczą,

Z nauką gry na keyboardzie jest tak:
Znam osobiście osoby, które uczą się w przedziale wiekowym od 5 do 70 lat. Może przeraża Cię ta 70-tka, ale są takie osoby, które zaczynają naukę gry nawet w tym wieku.

Teraz o różnicach, które decydują o twoim rozwoju nauki gry.

Sam na pewno doskonale wiesz o tym, że zaczynając w młodszym wieku o wiele szybciej i łatwiej przyswaja się różne rzeczy. Dlatego jeśli masz taką możliwość, że teraz czytasz to i masz w domu taki instrument nie zastanawiaj się tylko zacznij naukę. Co prawda jest to jakiś dodatkowy może obowiązek, ale on jest czegoś wart. Niezależnie czy chcesz nauczyć się grać tylko dla siebie, czy grając później po jakichś małych imprezkach, przyjęciach czy nawet weselach. Dlatego tutaj musisz wybrać: albo poświęcisz każdego dnia na naukę gry, albo wybierzesz grę w piłkę z kolegami. Oczywiście nie musisz z tego rezygnować jeśli dobrze rozplanujesz sobie czas i będziesz miał czas na to i na to.

Zaczynając grę w starszym wieku, twoja nauka może trwać trochę dłużej, gdyż twoje palce są jakby trochę mniej sprawne. Dlatego rozruszanie ich będzie trwało trochę dłużej. Im starsza osoba palce nie są tak sprawne.

A zatem krótko podsumowując jeśli miałeś okazję przeczytać ten post zastanów się nad tym, czy nie warto już teraz rozpocząć to działanie. Natomiast jeśli jesteś już w starszym wieku również możesz uzyskać bardzo dobre efekty. Wszystko to kwestia wyćwiczenia. Dlatego przez wytrwałą pracę dojdziesz do sukcesu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz